<<  Çin Ocağı ( Wok Ocak)  >>
 
           
                 

Çin Ocağı; Endüstriyel mutfaklarda pişirme amacı ile  için tasarlanmış basınçlı hava takviyesi ile çalışan, lpg ve doğalgaz yakıtlı endüstriyel ocaktır.

Çin Ocağında pişirme işlemi oldukça kolaydır. Çünki; ocağın dış çapı diğer ocaklara göre daha büyük ve verdiği ısı ise çok daha fazladır. Bu yüzden endüstriyel mutfakların en önemli pişiricisi konumundadır.

Çin Ocağıyla kızartma ve kaynatma işleminde çabuk sonuç almanızı sağlar. Çin Ocağı eşit ısı dağılımı sağlar. Kaynatma işlemini çok çabuk yapar.

Çin Ocağı, diğer ocaklardan farklı özel tasarımı ile çift ateş halkası şeklinde çalışır. Bu çift ateş halkası sayesinde yoğun ateş vermektedir ve iki halkası sayesinde ısıyı içeriden dışarı doğru eşit bir şekilde dağıtmaktadır.

Ocağın çift ateş halkası ısıyı tencere ve tavalarınızın tüm tabanına eşit olarak yaydığı için yiyeceklerinizin eşit derecede mükemmel bir şekilde
pişmesini sağlar.

Bu yoğun ateşi ve eşit derecede verilen ısısı sayesinde yemeklerinizin çıtır çıtır ve tam kıvamında pişmesini sağlamasının yanı sıra vitaminlerini,
minerallerini ve diğer besin öğelerini de geleneksel biçimde pişirilen yiyeceklere göre çok daha fazla şekilde korur.